افزایش قیمت طلا -برای جزئیات بیشترلطفا کلیک کنید

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱ درصد افزایش به ۱۲۹۴ دلار و ۸۹ سنت رسید.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از رویترز، قیمت زر پس از کاهش یک درصدی در جلسه گذشته که به دلیل اظهارات جانت یلن، مسئول فدرال رزرو آمریکا رخ داد، امروز تغییر محسوسی را گواه نبود. این در حالی بود که پیوسته نگرانی ها از تنش بر سر جستار کره شمالی کماکان موجب تقویت بها زر شد.

بر بنیاد این گزارش، بها هر اونس طلا امروز با 0.1 درصد افزایش به 1294 دلار و 89 سنت رسید. در جلسه گذشته، بها زر 1.3 درصد کاهش داشت و بیشترین افت قیمت یک روزه در طی بیش از دو هفته بازپسین را به ثبت رساند.

قیمت هر اونس طلای آمریکا نیز برای تحویل در ماه دسامبر امروز با 0.3 درصد تفریق به 1297 دلار و 80 سنت رسید.

یوئیچی ایکه میزو، تحلیلگر استاندارد بانک در توکیو گفت: «بعد از سخنان دیروز جانت یلن، زر همه رشد قیمت برآمده از چالش کره شمالی که از جمعه به این طرف به دست آورده بود را از دست داده است.»

وی افزود: «اما من فکر می کنم وضعیت (کره شمالی) جدی تر از سیاست های پولی فدرال رزرو آمریکاست. پس بها زر کماکان تقویت خواهد شد و من انتظار دارم قیمت ها مجددا به بالای 1300 دلار در هر اونس برگردد.»


روز سه شنبه، سرپرست فدرال رزرو آمریکا اظهار داشت، به رغم عدم قطعیت گسترده در باره راه نرخ تورم آمریکا بانک مرکزی این مملکت همچنان باید راه افزایش تدریجی نرخ بهره را ادامه دهد.

این اظهارات موید آن بود که بانک مرکزی آمریکا ناتوان از قبل بینی احد از مهمترین اهداف سیاستگذاری خود است.

قیمت طلا به دشت نسبت به افزایش نرخ بهره در آمریکا حساس است زیرا چنین افزایشی موجب بالا رفتن خرج فرصت سرمایه گذاری در بازار فلز زرد و رشد ارزش دلار می گردد که هر دوی اینها از عوامل نزولی بها زر محسوب می شوند.خبرگزاری آهن نت

منبع خبر :خبرگزاری موج