بهای طلای جهانی - امروز 10 مهر 1396


قیمت هر اونس زر امروز با ۰.۴ درصد تفریق به ۱۲۷۳ دلار و ۶۰ سنت رسید.

بازار نیوز - به گزارش رویترز، در حالی که ارزش دلار آمریکا افزایش یافته و ارزش سهام در بازار بورس با رشد مواجه شده است، قیمت زر امروز به ذیل ترین رقم در طی حدود ۷ هفته گذشته رسید. این در حالی بود که افزایش شکیبیدن افزایش نرخ سهم در آمریکا در ماه دسامبر نیز به تضعیف بها طلا کمک کرد.


بر بنیاد این گزارش، قیمت هر اونس زر امروز با ۰,۴ درصد تفریق به ۱۲۷۳ دلار و ۶۰ سنت رسید. بها فلز زرد در اوایل امروز تا رقم ۱۲۷۲ دلار و ۳۵ سنت پایین آمد که زیر ترین رقم از میانه ها ماه اوت تا به حال بود.


قیمت هر اونس طلای آمریکا برای تحویل در ماه دسامبر نیز امروز با ۰,۷ درصد تفریق به ۱۲۷۶ دلار و ۵۰ سنت رسید.


قیمت زر در ماه سپتامبر بیشترین افت قیمت ماهیانه در سال ۲۰۱۷ را به ثبت رساند. ولی قیمت فلز زرد در سه ماهه سوم سنه به دلیل افزایش تنش های ژئوپلتیک گواه رشد بها ۳ درصدی بود.


یک بازرگان طلا در هنگ کنگ گفت: «دلار چندی تقویت شده و این مسئله مایه تضعیف قیمت زر شده است.»


دونالد ترامپ، مسئول جمهوری آمریکا روز یکشنبه شایستن مذاکره با کره شمالی را رد کرد و این کار را کاستن وقت خواند. این در حالی است که رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه دولت ترامپ گفته، آمریکا خط های ارتباطی با کره شمالی را باز نگه خواهد داشت.


ارزش دلار در برابر ین ژاپن امروز افزایش داشت و نسبت به یورو و دیگر ارزهای معتبر جهانی نیز با رشد مواجه بود. همچنین در شرایطی که رفراندوم استقلال در کاتالونیا پروا سرمایه گذاران را به خویش جلب کرده، ارزش شاخص ها در بازارهای آسیایی امروز با رشد مواجه بود.


دلار آمریکا روز جمعه بهترین عملکرد هفتگی خود در طی سال جاری را به ثبت رساند.


خبرگزاری آهن نت

منبع خبر : بازار نیوز