تولید آزمایشی آهن اسفنجی با خلوص بالای 94% در کارخانه فولاد میانه در مرحله آزمایشی

تولید آزمایشی آهن اسفنجی در کارخانه "فولاد میانه" با موفقیت انجام شد .به گزارش خبرگزاری آهن نت به نقل خبرگزاری فارس :


این کارخانه با هدف تولید خوراک کارخانجات فولاد توسط موسسه "عاشورای گروه تخصصی کربلا" زیر مجموعه قرارگاه سازندگی خاتم النبیاء (ض) به صورت مهندسی ، تامین کالا و همچنین ساخت (EPC) در شهرستان میانه واقع در آذربایجان شرقی بنا شده است .

این کارخانه که در آستانه گشایش است، گندله حاصل از سنگ‌آهن را از راه عملیات احیا و با روش فناوری پِرِد (PERED) که یک شیوه ایرانی است، به آهن اسفنجی تبدیل می‌‌کند.

کارفرمای این پروژه سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) است که با هماهنگی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) و تأیید مشاور گویه تأمین کالای باره نیاز این کارخانه را از طریق شرکت‌های ایرانی فراهم کرد که این عملکرد موجب ممانعت از برونرفت ارز و اشتغال‌زایی در راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی شد.

در طول اجرای این طرح، برای نزدیک 300 نفر به طور مستقیم و نزدیک 800 تن به طور غیرمستقیم اشتغال‌زایی ایجاد شده که بعد از افتتاح آن، برای 500 نفر به‌طور مستقیم و 1500 نفر به‌طور غیرمستقیم "اشتغال‌ قابل اعتماد" خواهد شد.

در اجرای قسمت‌های مختلف این پروژه از دسته: سیویل و ساخت ساز و برگ سعی شد، با ایجاد کارگاه‌های ساخت و تجهیز و آماده‌سازی از توانمندی قوای بومی و کارگاه‌های منطقه استفاده می شود.

در راستای اقتصاد مقاومتی و قطع ارتباط به درآمدهای نفتی و شکل‌گیری اقتصادی متکی بر پتانسیل داخلی، قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص)انجام فعالیت‌های معدنی در حوزه‌های اکتشاف، استخراج و فرآوری را در دستور کار خود ثبت کرده است.

از اهم پروژه‌ها در حوزه اکتشاف می‌توان به اجرای عملیات حفاری اکتشافی در معادن طبس، گل‌گهر، سونگون و مس پروفیری در استان‌های جنوب و جنوب شرقی ایران و در پهنه استخراج به استخراج و حمل سنگ بوکسیت جاجرم و سنگ آهن گل‌گهر و در زمینه صنایع معدنی به احداث کارخانه تغلیظ مس سونگون ، "کارخانه تولید آهن اسفنجی میانه" و بافت اشاره کرد.منبع خبر : خبرگزاری فارس

ویرایش : خبرگزاری آهن نت