خبر تکمیلی حذف قیمت مصرف کننده از روی اجناس

خبر تکمیلی حذف قیمت مصرف کننده از روی اجناس
خبرگزاری آهن نت : سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان درخصوص اصلاح قیمت‌گذاری بعضی گروه کالاها، اطلاعیه منتشر کرد. براساس اطلاعیه سازمان پشتیبانی مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان پیش از ابلاغ رسمی قیمت‌کالا و خدمات از جانب رئیس کارگروه تنظیم بازار، هرگونه افزایش قیمتی غیرقانونی است. این در حالی است که مدیرکل دفتر امور اقتصادی و سیاست‌های تجاری نیز در این امتداد اعلام کرده که تا به حال هیچ کالایی بدون درج قیمت مصرف‌کننده عرضه نشده است.


به‌گزارش «شاتا»، محمدرضا کلامی گفت: قبل از اجرایی شدن این طرح، از همگی دستگاه‌ها پیوسته استعلام‌های لازم دریافت و انسجام لازم با رسانه‌ها برای بازداری از نشر مطالبی که منجر به بروز نگرانی در مصرف‌کنندگان و بی‌نظمی در سطح بازار شود، اتمام خواهد شد. کلامی افزود: براساس هماهنگی‌ها و اطلاع‌رسانی‌های صورت گرفته با واحدهای تولیدی و توزیعی درخصوص به تعویق افتادن اجرای طرح و نیز رصد مستمر واحدهای خرده‌فروشی، تاکنون اقدامی درخصوص عرضه نمونه ها مشمول از جانب واحدهای تولیدی بدون درج قیمت مصرف‌کننده چهره نگرفته است.


وی با  ذکر اینکه با پروانه وزیر صنعت، معدن و تجارت موعد اجرای طرح «تغییر اطلاع‌رسانی قیمت بعضی از کالاها در خرده‌فروشی» الی سررسید بررسی جامع‌تر و اطمینان از زیرساخت‌های لازمه برای اجرای پسندیده و صحیح به زمان مناسب‌تر موکول شد، تصریح کرد: قبل از ارائه مجدد و اجرایی شدن این طرح، از همگی دستگاه‌ها و سازمان‌های ذ‌ی‌ربط استعلامات لازم اخذ خواهد شد و برای اطلاع‌رسانی پسندیده در برگزیدن رسانه‌ها پیمان دیتا می‌شود.

خبرگزاری آهن نت

منبع خبر :شاتا