ایجاد کمیته مشترک اتاق تعاون ایران و سازمان سرمایه‌گذاری خارجی

طبق تفاهم‌نامه اتاق تعاون ایران با سازمان سرمایه گذاری‌های خارجی، تعاونی‌ها منعی برای استفاده از منابع مالی خارجی و داخلی یا خطوط اعتباری و سرمایه‌‌گذاری مستقیم ندارند.


به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، تفاهم همکاری اتاق تعاون ایران و سازمان سرمایه گذاری  و کمکهای فنی و اقتصادی ایران طی مراسمی در اتاق تعاون ایران به امضا رسید.

در این مراسم رئیس سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های فنی اقتصادی ایران گفت: با امضای تفاهم‌نامه، همکاری میان دو نهاد اتاق تعاون و سازمان سرمایه‌گذاری خارجی توسعه می‌یابد.

محمد خزاعی، در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری اتاق تعاون ایران و سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران، اظهار داشت: بخش تعاون از ابعاد سیاسی اقتصادی و جامعه‌شناسی ارزش بسیار بالایی دارد.

وی تاکید کرد: بحث استفاده از منابع مالی خارجی سرمایه‌گذاری و حضور شرکت‌های تعاونی باید ساماندهی شود. همه باید دست به دست هم دهیم تا بتوانیم از بخش تعاون در عرصه‌های مختلف بیشتر بهر‌مند شویم.

خزاعی اظهار امیدواری کرد که با ایجاد کمیته مشترک میان اتاق تعاون و سازمان سرمایه‌گذاری خارجی بتوان این تعامل و همکاری را توسعه داد.

وی با اشاره به ١٠٠ هزار شرکت تعاونی گفت: تعاونی‌ها ظرفیت بالایی برای اشتغال و تنوع بسیار بالایی در حوزه‌های مختلف اقتصادی دارند.

وی گفت: محدودیتی برای بخش‌های دولتی و خصوصی نداریم، اما بخش تعاونی باید خود را بیشتر نشان دهد زیرا تنوع مشاغل برای سرمایه‌گذاری در این بخش زیاد است.

خزاعی افزود: این آمادگی از سوی سازمان سرمایه‌گذاری خارجی وجود دارد، به طوری که حداقل 2 هزار شرکت در این بخش می توانند با سازمان سرمایه‌گذاری خارجی همکاری کنند. شیوه‌های مذاکرات می‌تواند به شکل مستقیم و یا فاینانس باشد.


وی وجود یک دیپلمات را به عنوان رایزن درست ندانست و افزود: باید بین سفارت و بخش خصوصی تعاملی در این زمینه شکل گیرد.

خزاعی گفت: ما با کشور چک رابطه خوبی داریم و به واقع چک دروازه رسیدن به اروپا است.

در پایان این مراسم تفاهم‌نامه همکاری میان خزاعی به نمایندگی از سازمان سرمایه‌گذاری خارجی و بهمن عبدالهی رییس اتاق تعاون ایران امضا شد.منبع خبر : خبرگزاری فارس