آیا بانک های ترکیه به ایران می آیند ؟

آیا بانک های ترکیه به ایران می آیند ؟
به گزارش بانک و بیمه ( bima.ir )، رجب طیب اردوغان در نشست مشترک رسانه‌ای با حسن روحانی رییس جمهور کشورمان گفت: روابط دو کشور ایران و ترکیه برای تامین مالی افزایش می‌یابد. وی افزود: برای نجات روابط اقتصادی از فشار بازار ارز تصمیم گرقتیم روابط خود را با پول محلی دو کشور انجام دهیم.


اردوغان خاطرنشان کرد: گردهمایی بانک مرکزی دو کشور هفته آینده برگزار می‌شود و قرارداد همکاری بین بانک‌های مرکزی ایران و ترکیه را نهایی خواهند کرد.

رییس جمهور ترکیه تصریح کرد: تصمیم گرفته شد شعب بانک‌های ایران در ترکیه و بانک‌های ترکیه در ایران احداث شود و به این منظور باید مراکز و بخش‌های ذیربط تشکیل شوند. رییس جمهور ترکیه با تاکید بر تقویب روابط دو کشور در زمینه انرژی گفت: همکاری تنگاتنگ وزرای انرژی دو کشور در این زمینه لازم است. اردوغان افزود: همچنین خواستار به اشتراک گذاشتن تجارب گردشگری با کشور دوست و برادر ایران هستیم و اطمینان دارم ده‌ها هزار شهروند از ترکیه برای بازدید از ایران به عنوان کشوری که از تمدن دیرینه برخوردار است، خواهند آمد.


وی با بیان اینکه آمار پروازهای شرکت هواپیمایی ترکیه به ایران بالاست که حاکی از وضعیت مناسب گردشگری بین دو کشور است، گفت: سرمایه‌گذاران بخش گردشگری ترکیه را برای سرمایه‌گذاری در ایران تشویق می‌کنیم.

خبرگزاری آهن نت

منبع خبر : اکویژن - مرکز خبری بانک و بیمه