هدفگذاری جذب 250 میلیارد دلار سرمایه گذاری در حوزه های صنعت و انرژی

هدفگذاری جذب 250 میلیارد دلار سرمایه گذاری در حوزه های صنعت و انرژیمهدی کرباسیان در مجمع ایران و اروپا اعلام کرد:

ایران به دنبال جذب 250 میلیارد دلار سرمایه گذاری در زیرساخت ها، نفت و گاز و صنایع مختلف است.به گزارش سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، مهدی کرباسیان در گردهمایی ایران و اروپا که در شهر زوریخ سویس برگزار شد افزود: از موعد اجرای برجام تا به حال روابط ایران با جامعه جهانی و بخصوص اروپا شتاب گرفته است.

وی اظهار کرد: در سفر رسمی دکتر روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران به ایتالیا و فرانسه قراردادهایی به ارزش 40 میلیارد دلار از دسته در تقسیم معادن و فلزات امضا شده است.


کرباسیان با اشاره به روابط چند صد ساله ایران با اروپا گفت: اروپا همواره قبل از تحریم ها، کبیر ترین شریک بازرگانی ایران محسوب می شد و الان در دوره پساتحریم نیز نه فقط به پیگیری آن هستیم که روابطی عادی داشته باشیم، بلکه درصدد اشاعه بیش از پیش روابط هستیم.

وی افزود: ما با داشتن ذخایر عظیم نفت و گاز درصدد افزایش ظرفیت برای صادرات به اروپا به عنوان احد از واردکنندگان اصلی انرژی هستیم و این مساله موجب افزایش امنیت انرژی اروپا خواهد شد. از سوی دیگر، ایران نیز به دنبال جذب 250 میلیارد دلار سرمایه گذاری در زیرساخت ها، نفت و گاز و صنایع مختلف است.


وی افزود: بر بنیاد برنامه ششم توسعه پنج ساله ایران که مارس 2017 (فروردین 96) پیش درآمد شد، فرصت های زیادی برای شرکت ها، بانک ها و سرمایه گذاران، موسسات مالی، پیمانکاران و تامین کنندگان اروپایی وجود خواهد داشت.

کرباسیان در نطق خود در ارتباط با ظرفیت های خفته اقتصادی ایران در تقسیم معادن و فلزات توضیحاتی مطرح کرد و آخرین اطلاعات مربوط به خصوصی سازی در ایران و جذابیت های سرمایه گذاری خارجی را ارائه داد.

مجمع ایران و اروپا (EIF) چهار سال قبل با هدف تقویت و حمایت از دیپلماسی تجاری بین ایران و غرب راه اندازی شد.

این مجمع فرصت مهمی برای تبادل اطلاعات، شبکه سازی و ایجاد روابط کاری بین مقامات و مدیران بخش های مختلف بازرگانی و صنعتی با سیاستگذاران و وانگهی فرصتی برای گردهمایی سالانه مقامات بزرگتر تجاری، دولتی و جامعه مدنی متعهد به گسترش اقتصادی ایران فراهم می سازد.

خبرگزاری آهن نت

منبع خبر :پورتال سازمان توسعه و نوسازی