نوید فولاد مبارکه برای تامین نیازهای فعالان اقتصادی کشور

رئیس هیات مدیره شرکت فولاد مبارکه در پاسخ به این سوال که چه آینده‌ای برای این شرکت قابل تصور است، خاطرنشان کرد: مجموعه فولاد مبارکه در هم‌آوردهایی مانند IMI100 ضمن اینکه تلاش کرده تا خود را در معرض یک ارزشیابی مستقل قرار دهد، سعی کرده در زمینه‌های جدید نیز نام‌آور باشد و نیازمندی کشور را در عرصه محصولات فولادی به ویژه ورق‌های مختلف تامین کند. در این میان صنایع فولادی نیز موفق شده‌اند تا از این نگاه شرکت فولاد مبارکه بهره‌مند شوند.


غلامحسن تقی نتاج در گفت‌وگویی در حاشیه هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران‌متافو تصریح کرد: فولاد مبارکه توانسته با دسترسی به جدیدترین دانش‌ها و علی‌رغم همه محدودیت‌ها نوید تامین نیازهای فعالان اقتصادی را به آن‌ها بدهد. به ویژه در بازه زمانی یکسال اخیر که صنعت فولاد و شرکت فولادمبارکه تحریم‌های ناعادلانه‌ای را شاهد بوده است، موفقیت‌های چشمگیری از جمله ثبت رکورد و رشد ۵ درصدی تولید را تجربه کرده و آنچه در آینده فولاد مبارکه مد نظر است، کماکان ادامه همین استراتژی است. 

وی افزود: در همین راستا در تلاش هستیم تا با دسترسی به دانش‌های نو و دیجیتال‌سازی فرآیندهای تولید فولاد، این تحول اساسی در صنعت و اقتصاد جهانی را پیگیری کنیم تا فولاد مبارکه بتواند به عنوان اولین شرکت در این عرصه عمل کند.

رییس هیات مدیره شرکت فولادمبارکه اصفهان تصریح کرد: به علاوه با اینکه این شرکت از میان ۱۰۰ شرکت برتر کشور، رتبه چهارم را از نظر شاخص فروش کسب را در سال جاری کسب کرده است، این نوید را می‌دهیم که در سال‌های آتی این رتبه افزایش یابد. در همین شرایط شرکت فولادمبارکه توانست رتبه اول در بین گروه فلزات اساسی را از آن خود کند.

رئیس هیات مدیره شرکت فولاد مبارکه خاطرنشان کرد: ورود به حوزه‌ تولید محصولات جدید و استراتژیک در ابر پروژه نورد گرم۲ یک رویکرد ریسک‌پذیرانه را می‌طلبد که شرکت فولاد مبارکه این رویکرد را دارد، اما باید توجه داشت که اگر این تصمیمات در زمان خود عملیاتی نشود، نمی‌توانیم به موقع از منافع آن‌ بهره‌مند شویم و حتی ممکن است خسارت‌هایی را نیز از منظر اقتصاد ملی بر کشور تحمیل کند.

وی تاکید کرد: فولاد مبارکه به سهم خود این اقدامات را انجام داده و صورت جلسات مدیریتی و بررسی‌های بدنه کارشناسی این مجموعه نیز مهر تاییدی بر این مطلب است.

تقی نتاج افزود: همه سطوح مدیران این شرکت قابلیت محقق کردن شعار جهش تولید در عرضه فولاد را دارا هستند اما متاسفانه برخی ابهام هایی که در لایه‌های مختلف سیاست‌گذاری وجود دارد، در حال حاضر به صورت ترمز عمل کرده است. 

وی تاکید کرد: تا زمانی که تاییدیه ابتدایی مراجع سیاستگذاری و نظارتی را نداشته باشیم، نمی‌توانیم ریسک‌پذیری خود را به صورت کامل اجرایی کرده و اقدامات بعدی که سرمایه‌گذاری سنگینی را می‌طلبد، انجام دهیم.

رییس هیات مدیره شرکت فولاد مبارکه اصفهان ادامه داد: علاوه بر این که ظرفیت‌سازی‌هایی که در زنجیره تولید فولاد در کشور در حال انجام است باید این اقدام به صورت هوشمندانه انجام شود. وزارت صمت نیز به عنوان محور سیاستگذاری و نظارت فنی این کار، باید مراقبت کند که ظرفیت سازی های بیهوده انجام نشود.