بازگشت قیمت طلای جهانی به کمتر از 1300$ دلار

طلا بعد ازاین که در داد و ستدها روز گذشته تحت کارایی نیرومند شدن دورنمای افزایش دوباره نرخ‌های سهم آمریکا در سال جاری بیش از یک درصد کاهش یافت، در داد و ستدها روز چهارشنبه تقریبا  ثابت بود.


به گزارش خبرگزاری آهن  نت به نقل از  ایسنا، هر اونس زر برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۱ درصد افزایش یافت و به ۱۲۹۴.۸۹ دلار رسید. قیمت‌ها در معاملات روز ماضی ۱.۳ درصد کاهش داشت که بزرگ‌ترین کاهش در بیش از دو هفته گذشته بود.


در بازار نیویورک، هر اونس زر برای تحویل در دسامبر ۰.۳ درصد تفریق یافت و به ۱۲۹۷.۸۰ دلار رسید. بهای داد و ستدها این بازار روز سه‌شنبه با ۹.۸۰ دلار یا ۰.۸ درصد کاهش، در ۱۳۰۱.۷۰ دلار بسته شده بود.


یوییچی ایکه‌میزو، مدیر شعبه توکیو در بانک آی سی بی سی استاندارد به رویترز گفت: زر رشد قیمتی که از روز جمعه تحت کارایی تنش‌های کره شمالی به دست آورده بود را به دنبال اظهارات جانت یلن، رییس بانک مرکزی آمریکا، از دست داد. ولی انگار می‌کنم چگونگی کره شمالی جدی‌تر از سیاست‌های بانک مرکزی آمریکا باشد. فلذا طلا در نزدیک سطح فعلی حمایت خواهد شد و انتظار دارم قیمت این فلز به ۱۳۰۰ دلار باز گردد.


جانت یلن روز سه شنبه اظهار کرد که بانک مرکزی آمریکا باید به افزایش تدریجی نرخ‌های بهره با هستی ابهامی که نسبت به روند تورم هستی دارد، پیوسته دهد. این اظهارات پرتو می‌دهد که بانک مرکزی آمریکا برای پیش‌بینی احد از اهداف سیاست کلیدی خویش در دوگانگی است.


طلا به افزایش نرخ‌های سهم آمریکا بسیار دلنازک است، زیرا نرخ‌های بهره بالاتر هزینه نگهداری این فلز که سوددهی ندارد را افزایش داده و از سوی سایر از دلار حمایت می‌کند.


دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا، روز سه‌شنبه به کره شمالی آگاهی داد که هرگونه گزینه نظامی آمریکا برای پیونگ یانگ ویران‌ کننده خواهد بود، اما به کارگیری نیرو نظامی اولین گزینه واشنگتن برای تصادف با برنامه موشکی و تسلیحات هسته‌ای این مملکت نیست.


ریسک‌های ژئوپلتیکی درخواست برای طلا به عنوان دارایی مطمئن را تقویت خواهد کرد.


دلار به بالاترین حتماً در یک ماه گذشته صعود کرد و بازده اوراق قرضه با ارتقاء ریسک افزایش نرخ‌های بهره آمریکا در دسامبر افزایش یافت، در حالی که بازارهای سهام آسیا به دلیل نگرانی‌ها محیط تحولات شبه جزیره کره، کم و بیش به پایین‌ترین سطح چند هفته اخیر ایستادند.


در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری ۰.۳ درصد افزایش یافت و به ۱۶.۸۲ دلار رسید. در معاملات روز ماضی بها نقره ۲.۴ درصد سقوط کرد که بزرگ‌ترین تفریق از میانه ها ماه گذشته به این طرف بود. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۰.۲ درصد افزایش یافت و به ۹۲۳.۵۰ دلار رسید. هر اونس پلادیوم برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد کاهش، ۹۱۳.۴۰ دلار معامله شد.خبرگزاری آهن نت

منبع خبر : ایسنا